ولايتى: اولين عقب‌نشينى جمهورى اسلامى تا سقوط ادامه خواهد يافت

ايرنا: مشاور آيت‌الله خامنه ای در امور بين الملل گفت : اولين عقب نشينى جمهورى اسلامى ايران درمقابل زياده خواهى و قدرت طلبى آمريکاآخرين عقب نشينى نيست و تا سقوط ادامه خواهد يافت. دکتر "على‌اکبر ولايتى" روز پنجشنبه درهمايش تجليل از ايثارگران جامعه پزشکى زاهدان افزود: تجربه نشان داده که زياده خواهى‌هاى آمريکا و کشورهاى قدرت طلب پايان پذير نيست و با نخستين پاسخ مثبت به خواسته هاى بى‌جاى آنها تقاضاهاى ديگر را سرازير مى‌کنند. او ادامه داد : اگر دولت جمهورى اسلامى در مقابل خواسته هاى بى‌جاى قدرت طلبان محکم بايستد آنها قطعا عقب نشينى خواهند کرد.

 وى، حرکت هاى جديد آمريکا مانند جنگ پيشگيرانه و يا دفاع پيشگيرانه که متعاقب آن هرکشورى راکه احساس کرد مى‌خواهد حرکتى خلاف منافع آمريکايى انجام دهد مورد حمله قرار مى‌دهد، و يا هر کسى با آنها بود ضدتروريسم و هرکه خلاف آنها موافق تروريسم است را "استعمار به شيوه نوين" خواند.

 دکترولايتى اظهارداشت : کشورهاى مسلمان بايد با تمسک از اسلام و دورى از آفت هاى افراط و تفريط درمقابل اين زياده خواهىها باحفظ وحدت مقاومت کنند. وى گفت: جنگ در عراق ، افغانستان و ديگر کشورهاى اسلامى که آمريکا و رژيم صهيونيستى، جنگ را به آنجا کشاندند نشان داد آمريکاييها با هيچ کشورى کنار نمى‌آيند مگر آنکه تحت سلطه آنها قرار بگيرد. وى افزود : اين درشرايطى است که حتى مسوولان بلندپايه آمريکا و انگليس با ابراز ناراحتى از تصميمات بوش ، منشا تروريسم در جهان را رفتار اسراييل عليه فلسطينى‌ها مى‌دانند.

 مشاور آيت‌الله خامنه‌ای درامور بين الملل اضافه کرد: آنان سياست يک جانبه بوش را کارت سفيدى به شارون مى‌دانند.

ولايتى همچنين ادامه داد: ايران به جهت وضعيت استراتژيکى، جغرافيايى و موقعيت سوق الجيشى در خاورميانه ، براى استکبارجهانى بسيار مهم است. وى، وقوع انقلاب اسلامى در ايران را نقطه اوج بيدارى اسلامى در سراسردنيا خواند و گفت: اين انقلاب براى حرکتهاى جديد و مبارزات اسلامى بسيارى از کشورهاى جهان امواج مثبت فرستاد.

 به گفته او، پيروزى انقلاب اسلامى ايران که نقطه اوج بيدارى کشورهاى اسلامى در طول۲۰۰ سال اخير بود معادلات موجود در جهان را برهم زد. وى، مبارزات جدى اسلامى در لبنان ، افغانستان ، عراق و فلسطين را متاثر از امواجى دانست که از جمهورى اسلامى ايران به اين کشورها ارسال شده است.

دکترولايتى افزود : البته در عصر ارتباطات و حتى قبل از آن هم هيچ قدرتى نتوانست جلوى صدور افکاراسلامى به ديگر نقاط جهان را بگيرد. وى در پايان ، تصميمات مختلف و متفاوت آمريکا درباره ايران را تلاش براى تسليم کردن کشورمان عنوان کرد.