يک نماينده مجلس ششم : نقش سپاه و راهيافته مجلس هفتم در ماجراي خشونت بار صندوق قرض الحسنه مرتضي علي

رويداد : هفته گذشته شهرستان ممسني در استان فارس شاهد درگيري‌هاي شديدي ميان مردم و نيروهاي انتظامي و امنيتي در رابطه با تعطيلي صندوق قرض‌الحسنه ذوالفقار علي بود.
ابراهيم اميني نماينده مردم ممسني و عضو فراكسيون مشاركت در مجلس ششم روز دوشبنه 13 مهرماه در گفت‌وگو با خبرنگار رويداد به تشريح ماجرا پرداخت.
اميني در اين باره به افتتاح اين صندوق قرض‌الحسنه در اواخر سال 82 اشاره كرد و افزود: اواخر سال گذشته تعدادي مبادرت به تشكيل صندوق قرض‌الحسنه‌اي به نام ذوالفقار علي در شهرستان ممسني كردند كه البته از همان ابتدا هم فرمانداري شهرستان مخالفت خويش را اعلام كرد و طي اطلاعيه‌اي كه براي ادارات فرستاد، نتايج منفي اين كار را گوشزد كرد.
وي افزود: فعاليت جدي اين صندوق در سال 83 آغاز شد و اعتمادسازي كه از سوي علي احمدي ، كه اكنون از شهر ممسني به مجلس هفتم راه يافته،صورت گرفت، مردم حاضر به سرمايه‌گذاري در اين صندوق شدند.
اميني تصريح كرد: گفتني است كه اعضاي هيأت مديره اين صندوق همان دست‌اندركاران ستاد انتخاباتي احمدي هستند كه با حمايت او به تشكيل اين صندوق پرداختند و به دنبال اين اعتمادسازي بيش از 90 ميليارد تومان پول به صندوق واريز شد؛ وليكن با اعمال نفوذ دست‌اندركاران و بدون ضابطه‌ برخي از افراد به نام خودشان وام‌هاي كلاني را از صندوق گرفتند و نهايت حدود يك ماه پيش صندوق قرض‌الحنه ذوالفقار علي اعلام ورشكستگي كرد، كه مردم هم با تجمعاتي اعتراض خود را اعلام و خواستار دريافت مطالباتشان مي‌شوند.
اما به نقل از اميني درگيري‌ها زماني آغاز مي‌گردد كه سه‌شنبه هفته گذشته 7 مهرماه پلاكاردي بر در صندوق نصب مي‌گردد با اين مضمون كه مردم براي تسويه حساب به دفتر صندوق مراجعه كنند.
وي افزود: ظاهراً سپاه عهده‌دار تسويه حساب بوده است، وليكن مردم ساعت‌ها منتظر مي‌مانند و كسي پاسخگوي آنها نمي‌شود و لذا به طرف دادگستري حركت مي‌كنند كه تجمع در آنجا به خشونت كشيده مي‌شود و از طرف نيروهاي انتظامي وسپاه مستقر در آنجا به سمت مردم تيراندازي مي‌‌شود و متأسفانه گلوله‌اي از ناحيه گلو به دانش‌آموزي 17 ساله اصابت مي‌كند و منجر به فوت او مي‌گردد و همچنين 18 نفر ديگر نيز زخمي مي‌شوند.
گفتني است كه اميني متذكر شد تاكنون هيچ گونه اقدامي براي پاسخگويي به مطالبات مردم انجام نشده بلكه تنها نيروهاي امنيتي براي كنترل اوضاع در كوچه و خيابان مستقر شده‌اند.
همچنين وي افزود: نكته جالب توجه اين است كه جمع‌آوري بيش از 90 ميليارد تومان از مردم محروم شهرستان ممسني بدون حماست دست‌هاي پنهان و پشت پرده‌اي كه قضيه را هدايت مي‌كرده ممكن نيست.
در عين حال اميني گفت: اكنون علي احمدي و نزديكان به وي كه حاميان اصلي اين صندوق بوده‌اند به انكار حمايت خود مي‌پردازند و اين درحالي است كه متن سخنراني آقاي احمدي و عكس ايشان و دوستانشان در روز افتتاح دفتر صندوق قرض‌الحسنه ذوالفقارعلي در نشريه محلي سرو موجود است و لذا با وجود اين مستندات او نمي‌تواند اصل ماجرا را انكار كند.