در همين رابطه


محمد شيخ‌الاسلامی مديرعامل سايپا ديزل: کاميون ملی يک محصول کاملا چينی است

سایت صدای مردم:
محمد شيخ‌الاسلامی مديرعامل سايپا ديزل در يک نشست خبری اظهار داشت: نام‌گذاری کاميون چينی به عنوان خودروی ملی يک اشتباه بود و در واقع اين محصول همان کاميون دانگ‌فنگ است که سال گذشته تحت عنوان کاميون ملی رونمايی شد .

وی ادامه داد: اين کاميون قبلاً در کشور چين رونمايی و توليد شده و 100 درصد قطعات آن از چين وارد شده است.

وی تصريح کرد: کاميون دانگ‌فنگ محصول با کيفيتی است،دارای نيروی محرکه خوبی است ولی نمي‌توان آن را کاميون ملی محسوب کرد.

وی با بيان اينکه آخرين قطعات لازم برای توليد اين محصول خرداد امسال به کشور وارد شده است، گفت: کلاً برای توليد 250 دستگاه از اين کاميون قطعات خريداری شده است.

شيخ‌الاسلامی با بيان اينکه استانداردهای لازم برای عرضه کاميون رونمايی شده تحت عنوان محصول ملی کسب نشده و مراحل اخذ مجوز مؤسسه استاندارد نيز کامل نشده بود، ادامه داد: در حال حاضر به دنبال اخذ مجوزهای سازمان استاندارد هستيم و بعد از آن بايد تأييديه راهور ناجا را برای عرضه محصول به بازار دريافت کنيم.

وی توضيح داد: بسياری از تست‌های لازم در مورد اين محصول چينی انجام شده و يک ايراد نسبت به اين محصول مطرح شده که آن را برطرف کرديم و اين محصول را دوباره برای تست ارائه خواهيم کرد.

مديرعامل شرکت سايپا ديزل با بيان اينکه کاميون جديد با برند دانگ‌فنگ به بازار عرضه خواهد شد، گفت: حقوق معنوی اين خودرو متعلق به شرکت دانگ‌فنگ است و ما حق استفاده از نام خودروی ملی را برای آن نداريم.

وی با بيان اينکه طرف چينی از موضوع رونمايی کاميون دانگ‌فنگ به عنوان محصول ملی و ايرانی بي‌اطلاع بود، گفت: مسئولين اين شرکت شکايت داخلی و اعتراض خود را به ما اعلام کردند و ما نيز اين مسئله را پذيرفتيم زيرا برای ملی بودن يک خودرو بايد کار طراحی يا ساخت محصول توسط ايراني‌ها انجام شود تا حقوق معنوی آن به ما تعلق داشته باشد.

شيخ الاسلامی با اشاره به اينکه طراحي، ساخت و دانش فنی توليد کاميون دانگ‌فنگ متعلق به ايران نيست، افزود: حدود دو سال است که اين محصول در کشور چين عرضه مي‌شود.

به گزارش فارس، مراسم رونمايی اولين کاميون ملی توليد شده توسط شرکت سايپا ديزل 11 آبان سال گذشته با حضور مديرعامل سايپا و رئيس کمسيون صنايع مجلس برگزار شد.

علی ملک، مدير عامل سابق شرکت سايپا ديزل در اين مراسم با اشاره به طراحی و ساخت کاميون ملی با نام "کاوه" گفته بود: بيش از 2 سال کار مطالعاتي، تحقيقاتی و اجرايی توسط متخصصين سايپا ديزل برای اجرای اين طرح انجام شده است.Copyright © 1999-2011 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد