در همين رابطه


افزایش سرطان و سقط جنین در عسلویه

قانون :
نماینده دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی، وضعیت نگران کننده آلودگی‌های عسلویه را تشریح کرد.

عسگر جلالیان در گفت‌وگو با خبرنگار قانون در ارتباط با آلودگی‌هایی که صنایع پتروشیمی برای مردم ساکن در عسلویه به وجود آورده است، گفت: آلودگی‌های گسترده‌ای به تبع وجود تاسیسات گاز و پتروشیمی در عسلویه اتفاق افتاده است که متاسفانه بنا به دلایل مختلف به ویژه عدم نظارت دقیق سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت و درمان، این آلودگی‌ها به وجود آمده که موجبات نگرانی شدید مردم را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیماری‌های زیادی به علت همین آلودگی‌ها در میان مردم به وجود آمده است و بنده برای جلوگیری از این روند مکاتبات زیادی را با وزیر بهداشت، مدیریت استان(استانداری) و وزارت نفت داشتم تا یک راهکار پیدا شود.

جلالیان تاکید کرد: در حال حاضر این آلودگی‌های گسترده‌ای که به تبع فعالیت‌های وزارت نفت ایجاد شده است موجب آلودگی هوا، آلودگی آب، آلودگی محیط زیست جانوری و گیاهی شده است. در همین ارتباط نزدیک به 80 درصد محیط زیست گیاهی مورد صدمه قرار گرفته و سازمان حفاظت محیط زیست نیز هیچ اقدامی نمی‌کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین از وضعیت نگران‌کننده محیط زیست انسانی در عسلویه خبر داد و گفت: خون هر کسی که وارد منطقه عسلویه می‌شود تا سه ماه قابل انتقال به بیماران دیگر نیست. به تبع این فعالیت‌ها، آلرژی، سرطان، سقط جنین، تولد کودکان ناقص‌الخلقه افزایش پیدا کرده و نوزادانی متولد می‌شوند که قبل از یک ماهگی دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند. باید تدبیر جدی برای این معضل اندیشیده شود.


Copyright © 1999-2011 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد