اطلاعات.نت
 

شهرداری تهران فاسدترین سازمان در میان سازمان‌های کشور


  در طول ۱۲ سال گذشته (به قیمت سال ۹۵) ۱۸۵ هزار میلیارد تومان (سالانه ۲۴ هزار میلیارد تومان) در تهران هزینه شده؛ این هزینه به قیمتی که فساد همه زندگی شهر را فرا گرفته انجام شده است.

فساد، این کلمه کلید واژه بیشتر گزارش های امروز شهری است. موضوعی که در ابعاد گسترده ریشه در مدیریت شهری دوانده و شهر را به ورطه نابودی کشانده است. توسعه بی رویه ساخت و سازها،افزایش گره های کور ترافیکی، سیستم حمل و نقل ناکارآمد، جانمایی نامناسب برج ها و هزاران مورد دیگر تنها نمادهایی از آنچه هستند که سال هاست بر سر پایتخت رفته است. اگرچه در وضعیت امروز شهر نمی توان انگشت اتهام را تنها به سوی یک نفر اشاره گرفت اما بدون شک تهران در 12 سال گذشته وضعیتی به مراتب بدتر از آنچه تصور می رفت پیدا کرده است.

17 شرکت و 5نفر هیات مدیره!

سازمانی با هفده زیرمجموعه که دارای اعضای ثابتی در هیات مدیره بوده و این شرکت های زیرمجموعه به جای 80 نفر عضو هیات مدیره،غالبا توسط 5 نفر اداره می شده است که همگی با داشتن بخش قابل‌توجه‎ای از سهام مدیریتی،صاحب اصلی کرسی های قدرت بوده اند که پرداخت ﺳﻮﺩ ﺳﻬﺎﻡ ﺳﺎﻟﻴﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﺍﻋﻀﺎء ﻣﺸﺘﺮک هیئت‌مدیره ﺷﺮکت‌ها تنها به عنوان بخشی از درآمد آنها محسوب می شده است.اگر رقم بالای گردش مالی در شرکت های زیرمجموعه این سازمان مانند ﻋﻤﺮﺍﻥ ﺗﻬﺎﺗﺮ، میلاد شهر ﻭ ﻫﺎﺩﻳﺎﻥ ﺷﻬﺮ را در نظر بگیریم متوجه منفعت بالای مالی اعضای ثابت هیات مدیره این شرکت ها خواهیم شد که جدا از مبالغ دریافتی آنها از طریق پاداش و حق شرکت در جلسات بوده است.

شهر تهران حال و روز خوبی ندارد و نوشداروی این اوضاع آشفته،ورود نهادهای مسئول و نظارتی به چنین پرونده هایی است که مصلحت شهر و شهروندان در گرو پرداختن به آنهاست.

در سالهای ۹۲ تا ۹۵ حدود ۱۱۰ هکتار از باغات تهران از بین رفته که اگر این موضوع از سال ۸۲ مورد بررسی قرار گیرد سر به آسمان می‌گذارد. در ۶ ماه اخیر حجم فشارهای وارد شده به شهرداری تهران از سه جناح مختلف در تمامی دوره ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. کسانی که از ابتدای فعالیت دکتر نجفی آشکار و نهان گفتند وی شهردار شش ماهه است اکنون ناامید شده اند و به تکاپو افتاده اند تا خودشان این خواسته را محقق کنند. عزم قاطع نجفی برای مقابله با فساد و باج ندادن به کاسب کاران، بسیاری را از سه پایگاه نگران کرده است. (منبع: اسکان نیوز)


 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست