اطلاعات.نت
 

یعد از آمریکا ، اسرائیل، عربستان، مجاهدین، سلطنت طلبان و ...، خانواده صدام نیز به لیست حامیان و آعازگران "اغتشاش" اضافه شد / سپاه: خانواده صدام در اعتراضات اخیر نقش داشتند


 بی بی سی:
رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می‌گوید اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد خانواده صدام حسین، رهبر پیشین عراق، در اعتراضاتی که در روزهای اخیر در ایران برگزار شد، نقش داشته‌اند.

شریف گفته است: "خانواده صدام جنایتکار و معدوم هم در این حوادث نقش داشتند، اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد که آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظام اسلامی ایران ضربه بزنند."

سخنگوی سپاه به جز خانواده صدام، از "دشمنی" سازمان مجاهدین خلق، طرفداران بازگشت سلطنت، عربستان سعودی و آمریکا نیز سخن گفته است.

چند روز پیش از صحبت‌های سخنگوی سپاه هم محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت، از نقش "برادرزن صدام" در اعتراضات گفته بود.

آقای رضایی گفته بود که سابقه اعتراضات اخیر به "اتاق عملیاتی" برمی‌گردد که برادرزن صدام حسین، به همراه رئیس دفتر پسر او، با نمایندگانی از سازمان مجاهدین خلق، عربستان سعودی و سازمان سیا در اربیل تشکیل داده بودند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، تشکیل اتاق عملیاتی در اربیل را از قول مقام‌های اقلیم کردستان رد کرد و درباره سخنان محسن رضایی گفت: "تصور می‌کنم این بحث نمی‌تواند با دقت لازم بیان شده باشد."

اما پس از آن آقای رضایی بر گفته‌هایش اصرار کرد و گفت آن را بر مبنای اطلاعاتی بیان کرده که در اختیار سخنگوی وزارت خارجه نبوده است.

در اعتراضاتی که در ده‌ها شهر ایران برگزار شد نزدیک به چهار هزار نفر بازداشت و دست کم ۲۱ نفر کشته شدند. حداقل سه نفر نیز در بازداشت درگذشته‌اند.

مقام‌های ایرانی تلویحا مسئولیت کشته شدن معترضان را به کشورهای خارجی یا گروه‌های مخالف نسبت می‌دهند.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست