بیلان خشونت علیه روزنامه‌نگاران در سال ٢٠١۸

گزارش‌گران بدون مرز(RSF) امروز ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ ( ۲۷ آذر/قوس ۱۳۹۷) بیلان سالانه خشونت علیه آزادی اطلاع رسانی را منتشر کرد. این بیلان آماری از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌‌ای زندانی، کشته شده، به گروگان گرفته و ناپدید شده در سال ۲۰۱۸ است . خشونت علیه روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. در… ادامه مطلب »

ایرانی هایی که در گرجستان ملک خریده اند، خانه های شان را به حراج گذاشته اند

در عرض کمتر از چند ماه ورق برگشت و رؤیای اخذ اقامت در گرجستان به کابوسی برای خریداران تبدیل شد. به نوشته روزنامه جوان ، درست پس از خروج امریکا از برجام و فشار ایالات‌متحده به گرجستان برای ایجاد محدودیت علیه ایرانیان، رفتار مقامات این کشور با هموطنانمان به یکباره تغییر کرد. بر این اساس،… ادامه مطلب »

حجم توده نمکی در پشت سد گتوند به ۱۰ میلیون تن رسید

 رئیس دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه چمران اهواز گفت: میزان نمک رسوب کرده در پشت سد گتوند، از سه میلیون تن در سال ۹۰ به ۱۰ و نیم میلیون تن در سال ۹۶ رسیده است. به گزارش ایرنا ’ مهدی قمشی’ از منتقدان آبگیری سد گتوند، در این نشست عنوان کرد: پایین دست ترین سد… ادامه مطلب »

دولت و خودروسازان چگونه مردم را غارت می‌کنند؟

خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو هستند و مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت نمی‌کنند تا نهادهای تصمیم‌گیر را برای تصویب افزایش قیمت تحت فشار قرار دهند. قطعه‌سازی‌ها تعطیل و کارگران این واحدها بیکار می‌شوند. دو پژوهشگر اقتصاد در نامه‌ای خودروسازان و دولت را به فساد متهم کردند. حسین راغفر و احسان سلطانی، دو مدرس اقتصاد نهادگرا در… ادامه مطلب »

قلدری آمریکایی و دیپلماسی ایرانی, مهرداد خوانساری

یکی از پیامدهای تاسف‌‌انگیز انقلاب اسلامی، سیر سریع و کاملا غیر ضروری ‌تیرگی روابط ایران با آمریکاست که بابت آن، ملت ایران در ۴۰سال کذشته هزینه بسیار سنگینی را بی‌جهت تحمل کرده است. علیرغم اینکه آمریکا در زمره نخستین کشورهای جهان بود که «دولت موقت انقلاب اسلامی ایران» را به رسمیت شناخت‌،‌ اما امروز دیگر… ادامه مطلب »

عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران در فرودگاه‌های اروپا، لبنان و ترکیه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت اکثر کشورهای اروپایی از ارائه‌ی سوخت به هواپیماهای ایرانی امتناع می‌کنند. به گفته‌ی او هدف آمریکا این است که پروازهای خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی قطع شود. علی عابدزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، در نشست خبری سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته،… ادامه مطلب »

نامه عذرخواهی و خداحافظی عبدالله نوری اصلاح طلب

عبدالله نوری در جمع اعضای شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح طلب گفت: عملکرد اصلاح‌طلبان ناامیدکننده بوده است. وی گفت: “مسئولان نظام می توانستند پس از پیروزی انقلاب ‏مانند نلسون ماندلا همه را در ‏صف واحد دعوت به همکاری و مشارکت جهت رفع مشکلات و حرکت به سمت توسعه و ‏سازندگی کشور کنند و شاید ‏اگر… ادامه مطلب »

علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟

علی رضایی فرزند محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از افرادی است که موفق شده تا پس از ادغام سه معاونت در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک معاونت ، بر کرسی آن تکیه بزند! به گزارش صراط نیوز ، جالب اینجاست که تا چندی پیش داماد وی که البته خواهرش عروس… ادامه مطلب »

کدام کشورها با قطعنامه سازمان ملل ایران در مورد  نقض حقوق بشر مخالفت کردند؟ / واکنش جمهوری اسلامی به قطعنامه

مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه‌ای که دوشنبه شب به تصویب رساند ایران را به آن چه نقض حقوق بشر عنوان شده، متهم کرد. این قطعنامه با ۸۴ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۶۷ رأی ممتنع به تصویب رسید.مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد| کدام کشورها با قطعنامه… ادامه مطلب »

رای مجمع عمومی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی؛ وضع حقوق بشر در ایران وخیم‌تر شده است

مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که به نقض گسترده حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران اعتراض دارد. دوشنبه شب ۲۶ آذر، رای گیری درباره قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد که این قطعنامه با ۸۴ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و ۶۷ رأی ممتنع به تصویب… ادامه مطلب »

«افزایش قاچاق دارو» به خارج از ایران در ماه‌های اخیر 

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران از افزایش قاچاق دارو به خارج از مرزهای ایران در ماه‌های اخیر خبر داد. ناصر ریاحی که ریاست اتحادیه واردکنندگان دارو را نیز بر عهده دارد، گفته از زمانی که نرخ ارز رسمی، ۴۲۰۰ تومان اعلام شد قاچاق دارو از داخل به بیرون از مرزها نیز افزایش یافته… ادامه مطلب »

واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند 

باشگاه خبرنگاران نوشت: نماینده سراوان به کلیپ انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر درگیری لفظی‌اش با دو کارمند واکنش نشان داد. محمد باسط درازهی نماینده سراوان در واکنش به انتشار کلیپ درگیری لفظی وی با یک کارمند اظهار کرد: بنده سه شنبه هفته گذشته با رییس گمرک ایران آقای میراشرفی در اداره گمرک مرکزی… ادامه مطلب »