وزیر صنعت از ورود سپاه به خودروسازی استقبال کرد

رضا رحمانی می‌گوید وزارت صنعت با توجه به مشکلات صنعت خودروسازی برای واردات قطعات از همکاری همه نهادها استقبال می‌کند. وزیر کشور نیز گفته که به تازگی مجوزی به سپاه داده شده تا در مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید این وزارتخانه با توجه به مشکلاتی که… ادامه مطلب »

عربستان سعودی سراغ مشتریان بزرگ نفتی رژیم ایران رفت

رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داد که شرکت آرامکوی سعودی قصد دارد در سفر ولیعهد عربستان به چین، در دو مجتمع پالایش نفت و پتروشیمی در این کشور سرمایه‌گذاری کند. به گزارش ایسنا، هیأت سعودی که مدیران ارشد آرامکو در آن حضور دارند روز پنجشنبه در راستای تور آسیایی محمد بن سلمان، ولیعهد… ادامه مطلب »

تغییر امامان جمعه؛ امام جمعه زاهدان خود را ‘شهید لیست دفتر رهبر’ خواند

آخوند عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان، پایان کارش در این مقام را اعلام کرد. به گزارش بی بی سی، سلیمانی از وجود یک “لیست” برای تغییر امامان جمعه در سراسر ایران خبر داد و خود را “اولین شهید” آن خواند. امام جمعه زاهدان گفته است که تغییرات مطابق نظر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و زیر… ادامه مطلب »

 تاجزاده: وارد شدن ولایت فقیه به قانون اساسی نباید اتفاق می افتاد

به گزارش کمیته اطلاع رسانی حزب توسعه ملی ایران اسلامی، سیدمصطفی تاجزاده در نشست «آیا انقلاب اسلامی اجتناب ناپذیر بود؟» در پاسخ به این پرسش که نقش نیروهای اپوزیسیون را در عدم تثبیت گفتمان نوفل لوشاتو چه بود؟، گفت: ما بعد از انقلاب نباید اجازه می دادیم قدرت توسط عزیزترین افراد ما قبضه شود. البته… ادامه مطلب »

پای اتوموبیل های «لادا» ساخت روسیه به خیابان های ایران باز می شود 

به گزارش روزنامه آفتاب یزد: “لادا” از جمله خودروهای روسی است که مدل قدیمی آنها از نزدیک به ۴۰ سال پیش در کنار خودروهایی همچون فیات، ژیان و شورلت در خیابان‌های ایران حضور داشتند و از دهه هفتاد به بعد در قالب طرح نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده از رده خارج شدند، گرچه برخی خودروها… ادامه مطلب »

شرکت‌های هواپیمایی ملزم به توزیع کارت ویژه احکام نماز در داخل هواپیما شدند!

سازمان هواپیمایی کشوری ایران امروز پنجشنبه، دوم اسفند از توزیع کارت ویژه احکام نماز مسافران در داخل هواپیما خبر داد. به گفته رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، «کارت ویژه احکام نماز مسافران در شرایط اضطراری در داخل هواپیما» منتشر شده و  شرکت‌های هواپیمایی ملزم به توزیع آن در بین مسافران هستند. هدف… ادامه مطلب »

خَرِ مسجد…..

چند روز​ پیش در محل گلزار شهدای شهر قم کنار قبر همسنگرها با جمعی از دوستان، قدم می‌زدیم، خاطرات جنگ را تعریف می‌کردیم و برای هر یک از رفقای شهید خود فاتحه‌ای قرائت می‌کردیم. و بنا به یک عادت ناپسند درباره افرادی و یا به عبارت دیگر اشراری که دستی در سیاست دارند نیز سخن… ادامه مطلب »

آلوده کردن گردشگری ایران با «ایدئولوژی جمهوری اسلامی» شکوه میرزادگی

چندین سال است که جمهوری اسلامی به هر دری می زند نمی تواند به وضعیت آشفته و ورشکسته ی امر گردشگری (توريسم) در ايران سر و سامانی دهد. البته این «به هر دری زدن» شبیه تلاش هایی نیست که کشورهای مختلف برای بالا بردن تعداد توریست به سرزمین شان دارند؛ یعنی توجه به حفظ میراث… ادامه مطلب »

آقای ظریف! لطفا افتخار نکنید, ابراهیم نبوی

جناب آقای ظریف! فرموده‌اید: «ما به مقاومت مردم سوریه، عراق، فلسطین و لبنان افتخار می‌کنیم.». جمله شما حاوی تناقض‌های بسیار و به دور از حقیقت است. لطفا با خودتان فکر کنید و به این موارد پاسخ دهید. البته من انتظار پاسخ از شما نداریم؛ این التراب و رب الارباب، ولی خودتان با حقیقت روبرو بنشینید… ادامه مطلب »

حُزنِ ایرانیان در غربت

– کاوه مدنی کارشناس محیط زیست: من به تصمیمی که برای بازگشت به ایران گرفتم افتخار نمی‌کنم اما به همین راضی هستم اگر تجربه من به دیگران کمک کند تا خود را در معرض خطر قرار ندهند. – حمید بیگلری دارای دکترای فیزیک نجومی سال‌ها رئیس مالی یکی از بانک‌های بزرگ در آمریکا بود که… ادامه مطلب »

چرا ایران عصبانی، اروپا مستاصل، امریکا قلدر و روسیه و چین خوشحال هستند, احمد گنجی

با پایان کنفرانس امنیتی مونیخ اگر بخواهیم کشورهای مهم شرکت کننده را بر اساس یکی از موضوعات مهم مطرح شده در آن یعنی ایران و برجام، دسته بندی و برای هر کدام یک توصیف کوتاه ارائه کنیم، شاید واژه های زیر برای آنها مناسب باشد: ▪️ایران، طلبکارِ نا امید و عصبانی ▪️اروپا، مستأصل و غمگین… ادامه مطلب »

فراخوان گزارشگران: با تمام توان از راهپیمایی سه روزه ی کارزار حمایت کنیم ! / همراه با ترجمه انگلیسی برای ارسال به نهادهای بین المللی مدافع حقوق زنان

ده‌ها هزار زن انقلابی، مبارز و آزادیخواه هم‌زمان با «8 مارس، روز جهانی مبارزه‌ی زنان» چندین روز متوالی در مخالفت با فرمان حجاب اجباری به خیابان‌ها ریختند و مبارزه‌ای ماندگار در تاریخ مبارزات زنان علیه حجاب اجباری، را رقم زدند و این‌چنین نطفه‌های جنبش نوین زنان را پایه‌ریزی کردند. از آن زمان تاکنون زنان به… ادامه مطلب »